REZERVĀCIJA

SŪTĪT

Pievienot atsauksmi

SŪTĪT

Rundāles pils muzejs

visas ekskursijas

Aprakst

lasīt vairāk slēpt

Netālu no Rīgas, Pilsrundālē, 12 km attālumā no Bauskas atrodas Rundāles pils. Pils celta 18.gs. pirmajā pusē Kurzemes hercogam Ernsts Johans Bīronam, kādreizējam Krievijas imperatores Annas Ivanovas favorītam. Pils celta pēc slavena arhitekta Frančesko Bartolomeo Rastrelli projekta, kura darbu sarakstā ir arī Ziemas pils Sanktpēterburgā. Baroka laikmeta lielmeistara stilā ir saskatāmas līdzības ar Lielo pili Sanktpēterburgā. Rundāles pils kalpoja Bīronam kā vasaras rezidence, ko Kurzemes hercogs bija ļoti iecienījis. Neatņemama Pils ansambļa daļa ir tās parks, kuru arī projektējis F.B.Rastrelli. Parka plānojums saglabājies tā oriģinālajā veidolā bez būtiskām izmaiņām. Franču dārzā ik gadu uzzied vairāk kā 20 000 sīpolaugu puķu un 2500 rožu šķirņu 12 000 krūmos.

Visas pils kompleksa, ieskaitot medību un franču parku, platība ir lielāka par 70 hektāriem.

Šobrīd, Rundāles pils interjers un eksterjers ir pilnībā atjaunots. Neliels skaits mēbeļu un dekorāciju ir autentiski attiecīgajam laikmetam. Par pamatu mēbeļu atjaunošanai tika ņemtas oriģinālās skices un rasējumi.

Rundāle pils teritorijā tiek rīkoti dažādi tradicionāli pasākumi. Katru vasaru tiek rīkoti “Dārza svētki” un Senās mūzikas festivāla noslēguma koncerts ar kostīmu balli un svētku uguņošanu.

2015. gadā BBC televīzija Rundāles pils iekštelpās filmēja Leva Tolstoja romāna “Karš un Miers” ekranizējuma epizodes.

Rundāles pils vietne: www.rundale.net

Loading...

Jauns komentārs

atsauksmes slēpt
Nav atsauksmes