REZERVĀCIJA

SŪTĪT

Pievienot atsauksmi

SŪTĪT

Ērģeļmūzikas koncert Rīgas Domā

visas ekskursijas

Aprakst

lasīt vairāk slēpt

Rīgas Doms – ir pilsētas katedrāle, tās viens no simboliem un viens no galvenajiem apskates objektiem. Tā ir lielākā viduslaiku baznīca Baltijā. Rīgas Doma pamatakmens ir likts svinīgā ceremonijā bīskapa Alberta vadībā 1211. gada 25. jūlijā. Pašlaik, ēkā darbojas galvenā Latvijas Evaņģēliski Luteriskā baznīca un notiek garīgās un ērģeļmūzikas koncerti.

Rīgas doma galvenais apskates objekts ir tā ērģeles. Tās sniedzas 25 metru augstumā un sastāv no 6718 stabulēm, lielākās no tām ir 10 m, bet mazākās tikai 13 mm garas. Ērģeļu celtniecības laikā tās tika uzskatītas par lielākajām pasaulē. Lielākā mākslinieciskā vērtība piemīt ērģeļu prospektam – instrumenta fasādei, kuras centrālās daļas dekors ir saglabāts 16 gs. beigu veidolā. Dekoratīvo kokgriezumu lielākā daļa attiecināma uz laika posmu no 1599 līdz 1601. Rīgas doma lielās ērģeles ir viena no svarīgākajām Vācu ērģeļu romantisma vēsturiskajām liecībām Eiropā. Rīgas Doma ērģeles vēl joprojām, pēc saviem izmēriem, gan, ne stabuļu skaita, bet konstrukcijas un tonalitātes, ir lielākās Baltijas un bijušās PSRS teritorijā.

Pašreiz, Rīgas Domā notiek ērģeļmūzikas koncerti, kuru sarakstu un laikus var aplūkot Rīgas Doma interneta vietnē – www.doms.lv

Biļetes var iegādāties Doma kasē, to cenas svārstās no 7 līdz 15 eiro. Par biļešu iegādi iesakām parūpēties savlaicīgi. Viesnīcas administratori labprāt Jums palīdzēs iegādāties vai rezervēt tās.

Loading...

Jauns komentārs

atsauksmes slēpt
Nav atsauksmes